0800331471

Де можна придбати цінні монети?

Цінні монети

Пам'ятні та інвестиційні монети мають певну фінансову цінність. Зручно, що сертифікати виробника на монети з дорогоцінних металів, на відміну зливків, не обов'язкові. Кожен продавець намагається продати свої монети за максимально вигідною ціною, для цього потрібно вивчити ринок та вибрати найоптимальніший варіант. Продати їх можна різними способами:

  • у нумізматичних клубах;
  • приватним колекціонерам;
  • у ломбарді;
  • в антикварній лавці;
  • у банку;
  • на аукціоні монет;
  • приватним особам.

Продаж цінних монет у банку

Не всі українські банки проводять операції з монетами із дорогоцінних металів. Монети купуються за відпускними цінами для реалізації їхньому населенню. Завдяки спреду (різниця між продажною та покупною ціною) банки отримують додатковий дохід. Банки неохоче купують монети у населення, оскільки потрібно запрошувати експерта, але це додаткові витрати. Для продажу монет у банку необхідно пред'явити паспорт. Актуальні ціни на придбання монет банком у приватних осіб можна дізнатись на його сайті або уточнити за телефоном.

Нумізматичні магазини та ломбарди

У кожному великому місті знайдуться десятки антикварних крамниць, нумізматичних магазинів та ломбардів, у яких без проблем можна купити чи продати цінні монети. Якщо ви не хочете наймати експерта, можете зробити безкоштовну онлайн оцінку монети, для цього достатньо зробити якісні фотографії та надіслати їх спеціалісту.

У деяких випадках продавцю можуть відмовити у продажі, адже експерт може негативно оцінити стан монети або запропонувати нижчу ціну. Головне, щоб на монеті було вказано номінал та емітент (країна, яка випустила монету або центральний банк країни). Всю необхідну інформацію щодо позначення дорогоцінного металу, кількість в грамах чистого металу, пробу, емітент повинен розміщувати в офіційних виданнях або на офіційному сайті.

Загалом купити монети набагато простіше, ніж продати. Головне - дбайливо з ними поводитися і зберігати упаковку, в якій вони продавалися. Це позитивно позначиться на зовнішньому вигляді монети, і ви зможете більше заробити під час продажу.