0800331471

Курс фунта в Луцьку сьогодні

GBP/UAH
  •  

Британська валюта справедливо вважається однією з найнадійніших, оскільки економіка Сполученого Королівства досить стабільна, а суспільно-політичний порядок давно налагоджений і консервативний. Саме тому зберігання заощаджень не в національній валюті, а в англійській - це вигідна довгострокова інвестиція. Щоб кожного разу після обміну залишатися в профіті, необхідно регулярно моніторити курс фунта до гривні і уважно стежити за тенденціями на фінансовому ринку.

Як формується курс фунта до гривні?

Ціна грошових знаків Великобританії, виражена українськими грошима, залежить від різних факторів і, в першу чергу, від того, наскільки активно держава втручається в її формування. Існує три варіанти регулювання курсу фунта з боку Мінфіну:

  1. Фіксований. Цією моделлю управління часто користуються в країнах з нерозвиненою економікою. При її реалізації уряд бере на себе відповідальність утримувати вартість валюти на певному рівні. Фіксація котирувань здійснюється за рахунок золотовалютних запасів, що негативним чином позначається на економічних показниках.
  2. Помірно-фіксований. При такій монетарній політиці курс фунтів до гривні утримується в рамках заданого валютного коридору і коригується тільки в разі виходу за них.
  3. Вільний, або плаваючий. Це найбільш підходящий варіант, оскільки при ньому вартість інвалюти утворюється на основі головного ринкового принципу - паритету попиту і пропозиції. Таким чином, співвідношення фунт гривня демонструє реальну цінність грошових знаків в світовому масштабі. При такому типі держрегулювання кабмін може зосередитися на боротьбі з інфляцією і загальному економічному розвитку, накопичуючи золото-валютні резерви, а не витрачаючи їх.

Процеси, що корелюють курс фунта до гривні

У нашій країні застосовується третій варіант державного регулятора, тому ми іноді спостерігаємо коливання фунту стерлінгів. Курс гривні зазвичай просідає через стагнацію ВВП, занепаду виробничих потужностей, стрімких інфляційних темпів, великого обсягу держборгу. Крім цього дестабілізацію фінансового ринку провокують поява або загострення суспільно-політичних криз, введення надзвичайного або воєнного стану.

І навпаки, при позитивній динаміці зростання української економіки, активності держави на торгах цінними паперами, дорогоцінними металами і сировинними ресурсами, а також при регулярних великих інвестиціях в усі галузі вага національної валюти в співвідношенні фунта до гривні підвищується.

Де можна дізнатися курс фунта стерлінгів?

Актуальна інформація про стан фінансового ринку регулярно публікується на офіційному сайті НБУ. Кілька разів в день вона оновлюється відповідно до змін на торгах. В кінці дня після закриття міжбанківських бірж фіксуються котирування, за якими завтра можна буде продати або купити фунти, долари, рублі, євро та іншу ВКВ у фінустановах України.

Також котирування можливо дізнатися на фінансово-економічних сайтах, веб-сторінках банків і обмінних пунктів. Не варто дивуватися тому факту, що офіційні дані відрізняються від тих, за якими реально працюють фінустанови. Така невідповідність пояснюється закладкою комісійного збору в курс фунта стерлінгів та в інші грошові співвідношення. Щоб бути впевненим у коефіцієнті конвертації, потрібно уточнювати його в тій фінустанови, в якій планується обмін. До речі, не зайвим буде відразу поцікавитися там про наявність та розмір комісії.

Як обміняти гроші за хорошим курсом фунта в Луцьку?

Чи законно і безпечно перевести фунти в гривні в адміністративному центрі Волинської області можливо тільки в установах, що мають ліцензію на здійснення такої фінансової діяльності. Йдеться про банки і сертифіковані обмінні пункти. Однак далеко не всі банківські структури працюють з Держзнаками Британії, тому краще відразу звертатися до обмінників, для яких конвертація є основною діяльністю, і тому наявність ВКВ для них не є проблемою.

Крім того, висока конкуренція в цій сфері змушує обмінники пропонувати привабливий курс фунта. Луцьк має безліч пунктів, в яких можливо конвертувати валюту, але зручніше і вигідніше це зробити у нас з-за наступних переваг:

  • тривалий стаж роботи;
  • своєчасне оновлення котирувань;
  • доступність дозвільної документації;
  • поширена мережа філій;
  • наявність сторінки в інтернеті.

На нашому веб-сайті можливо в онлайн-режимі відстежити динаміку курсу фунтів до гривні, користуючись цими відомостями для аналізу і складання прогнозу на найближчі дні. Щоб завжди тримати руку на пульсі, варто оформити безкоштовну передплату на повідомлення, які будуть приходити на електронну пошту тоді, коли ситуація на фінансовому ринку зміниться. У розділі «Контакти» можна дізнатися адресу і графік роботи філії, а натиснувши на кнопку «показати на мапі» - уточнити його місце розташування. Якщо виникають питання і складнощі, то зверніться до нашого  менеджера, який дасть кваліфіковану консультацію.