Курс долара до польському злотому в Луцьку на сьогодні

USD/PLN
  •  

За останні роки в Україні помітно зріс інтерес до польської валюті, що викликано розвитком торгових відносин між двома країнами, збільшенням потоку туристів і трудових мігрантів в Польщі. Українці шукають способи не тільки вигідно продати/купити злотий, а й перевести злоті в долари або навпаки конвертувати американську валюту в польські грошові знаки. Незважаючи на те що валютна пара злотий долар в останні роки стала більш затребуваною, в українських обмінних пунктах вона все ще зустрічається досить рідко. І навіть якщо польську валюту можна придбати, то в дуже обмежених кількостях. Пошук відповідного обмінника, з доступною послугою і вигідним курсом, може зайняти чимало часу.

Робота з парою PLN USD: обмінник KIT GROUP в Луцьку

У місті Луцьку моментальна конвертація PLN USD за актуальним крос-курсом доступна в обмінниках KIT GROUP. Переваги співпраці з нами:

  • зручний графік роботи;
  • відсутність лімітів та обмежень;
  • обмін за вигідним крос-курсом;
  • швидке обслуговування;
  • анонімність і безпека;
  • за бажанням клієнта супровід до припаркованого автомобіля;
  • інформаційна підтримка по телефону гарячої лінії;
  • можливість забронювати потрібну суму і зафіксувати поточний курс;
  • гнучка система знижок.

На сайті компанії оперативно оновлюється графік, за допомогою якого можна відстежити, як змінювався курс долар злотий протягом тижня.

Грошова одиниця Польщі, курс злотого до долара

Історія польського злотого налічує багато століть. Перші згадки про нього відносяться до XV століття. Тоді злотим в побуті називали всі види іноземних золотих монет, що знаходилися в обігу в Польщі. Польські монети з офіційною назвою «злотий» були вперше викарбувані в 1663 році - в період правління Яна II Казимира. У 1841 році на території Царства Польського, що входить до складу Російської імперії, був введений в обіг рубль. Власну валюту Польща отримала після Першої світової війни разом зі здобуттям незалежності. Спочатку це була польська марка, але вона незабаром знецінилася і поступилася місцем злотого. Нову валюту ввели в 1924 році, прив'язавши курс злотого до долара США.

У період з кінця 70-х до початку 90-х Польща переживала гостру економічну кризу, що супроводжувався гіперінфляцією і девальвацією нацвалюти. У 1990-92 рр. в країні друкувалися банкноти номіналом 500 000, 1 000 000 і 2 000 000 злотих. У 1995 році була проведена деномінація польського злотого в співвідношенні 1 до 10 000. Тоді ж був змінений літерний код злотого на PLN, раніше був PLZ. У перший рік після деномінації обмінний курс USD PLN коливався в районі 2,4 злотих за долар. На початок 2020 року він склав приблизно 3,8 злотих.

Польща використовує плаваючий режим валютного курсу, тобто вільно коректований ринком. На вартість злотого відчутно впливає вартість євро, так як значна частка у зовнішній торгівлі Польщі припадає на країни ЄС. Хоча Польща і стала в 2004 році членом Європейського союзу, вона зберегла власну валюту. Країна офіційно взяла на себе зобов'язання з часом відмовитися від злотого і перейти на євро, але точна дата не була встановлена. Періодично в Польщі поновлюються публічні дебати про приєднання до зони євро, проте в короткостроковій перспективі це навряд чи станеться.

Від чого залежить курс долар злотий?

На коливання обмінних курсів впливає безліч факторів, що значно обмежує можливість їх прогнозування навіть з урахуванням використання найскладніших аналітичних інструментів. Основні чинники і закономірності їх дії:

  • Якщо рівень інфляції в країні високий, з часом купівельна спроможність грошей знижується, національна валюта знецінюється.
  • Підвищення рівня процентних ставок, як правило, веде до подорожчання місцевої валюти.
  • Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) відображає хороший стан національної економіки і сприяє підвищенню обмінного курсу нацвалюти.
  • Чим нижче рівень безробіття, тим вище вартість національних грошей.
  • Зростання зовнішнього державного боргу в довгостроковій перспективі негативно позначається на економіці країни і обмінному курсі її валюти.
  • Корупція, правова нестабільність, надмірна бюрократія, зарегульованість економічної діяльності - всі ці фактори не сприяє розвитку бізнесу, залучення інвесторів і зміцнення грошової одиниці країни.

Щоб з високою точністю передбачити, як в найближчому майбутньому поведе себе та чи інша валюта по відношенню до іншої, зокрема долар до злотого, потрібно провести фундаментальний аналіз цілого комплексу чинників, що впливають на обмінний курс, і відстежити динаміку зміни валютних котирувань за допомогою відповідних графіків. Такий аналіз під силу тільки досвідченим експертам валютного ринку, і навіть вони час від часу помиляються в своїх прогнозах. Однак кожен новачок здатний розібратися в основних фактори, що впливають на котирування, щоб навчитися помічати найбільш важливі тенденції на валютному ринку.